امروز: چهارشنبه, 09 آذر 1401

ارائه راهکار مناسب

ثبت درخواست از طرف مشتریان

تماس با مشتریان

ارسال گزارش به ایمیل مشتریان

بیمه مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت سایت   
چهارشنبه ، 5 بهمن 1390 ، 12:06

بیمه
صاحبان کالا به دلیل کاهش خطرات و ریسک هایی که ممکن است کالا را در حین حمل تهدید کند آنرا بیمه می کنند . نحوه بیمه کردن کالا ممکن است توسط صاحبان کالا صورت گیرد یا فروشنده که این امر نیز با توجه به قاعده اینکوترمز مورد توافق دوطرف صورت می گیرد مثلا در قاعده EXW خریدار باصاحب کالا بیشترین ریسک ها را قبول کرده و بایستی خود کالا را بیمه کرده و همه هزینه های مربوطه من جمله حمل ونقل را پرداخت نماید در این قاعده فروشنده کمترین ریسک را دارد .
-دراین نوع بیمه باتوجه به کلوزهای استاندارد C،B،A صورت می گیرد.
-بیمه کالا بسته به نوع حمل کالا (زمینی ، دریایی ، هوایی ) فرق می کند.
پوشش کلوز A دارای کاملترین پوشش ممکن بوده و بعد از آن کلوزهای B و C قرار دارند . برای شخصی که می خواهد کالایی را بیمه نماید آنچه اهمیت دارد نوع کالا ، مسیر حمل ، وسیله حمل و نوع بسته بندی و.... می باشد که با جمع بندی همه موارد شخص می تواند نسبت به انتخاب کلوز بیمه ای خود اقدام نماید.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 13 بهمن 1397 ، 07:29
 
بیمه حمل و نقل بین المللی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت سایت   
دوشنبه ، 3 بهمن 1390 ، 19:29

بیمه حمل و نقل بین المللی
یکی از جنبه های مهم زندگی انسان که همواره با ریسک و خطر مواجه بوده، تجارت و حمل و نقل کالاهاست. تجارت بین الملل در دهه های اخیر رشد روز افزون داشته و با پیشرفت تکنولوژی ها، ابزار، امکانات و وسایل حمل و نقل به سرعت در حال افزایش است. در این میان خطرات متعددی کالای تجارتی را تهدید نموده و صاحبان کالا و تجار با ریسکهای مختلف فیزیکی و غیر فیزیکی مواجه هستند. بیمه حمل و نقل بین المللی بعنوان یکی از پیچیده ترین و فنی ترین رشته های بیمه ای بالغ بر 250 سال سابقه حرفه ای دارد. در این رشته صاحبان کالا در قبال پرداخت مبالغی تحت عنوان حق بیمه ، ریسک و خطرات احتمالی که به کالا آسیب می رسانند و سبب زیان می شوند را به شرکت بیمه ای منتقل می کنند. شرکت های بیمه گر نیز مانند دیگر نهادهای درگیر در تجارت بین الملل  نیاز به قواعد و دستور العمل های یکپارچه و هماهنگ دارند. در طول زمان انستیتو بیمه گران لندن بعنوان نهاد مرجع  پذیرفته شده و در این امر فعالیت نموده است. انستیتو بیمه گران لندن با ارئه حالت ها یا کلوزهای استاندارد تلاش نموده تا چارچوب هماهنگ بین المللی ایجاد نماید. واقعیت این است که تلاش نهاد مذکور به موفقیت رسیده و چارچوبهای ارایه شده از سوی انستیتو با پذیرش عمومی بین المللی مواجه شده است. انستیتو با ارایه حالتهای A,B,C و تعیین دقیق خطرات تحت پوشش هر کدام، در واقع یک زبان مشترک و وحدت رویه جهانی ایجاد نموده است. در زیر اطلاعاتی راجع به این مبحث ارایه می گردد.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 13 بهمن 1397 ، 07:29
 


UK
germany
turkey
iran
Emirates
china

مطلع شدن از برنامه های ما ....

با عضویت در این خبرنامه از برنامه های کاری و تغییرات کاری و اخبار بازرگانی شرکت بازرگانی کشفی آگاه می شوید.

همه این مطالب به ایمیل شما ارسال می شود.
با ما همراه شوید
...
صفحه اصلی خدمات ما بیمه

طراحی سايت و بهينه سازي توسط شرکت توسعه نسل وب